REJESTRACJA POJAZDÓW GDYNIA – SAMOCHODY SPROWADZONE I KRAJOWE
KOMPLEKSOWA REJESTRACJA POJAZDÓW ZA KLIENTA W GDYNI. SAMOCHODY SPROWADZONE ORAZ KUPIONE W POLSCE.
OD DZISIAJ REJESTRACJA TWOJEGO SAMOCHODU SPROWADZONEGO Z ZAGRANICY BĘDZIE PROSTA, ŁATWA I PRZYJEMNA.
Nasze wsparcie w rejestracji samochodów polega na dokonaniu wszelkich niezbędnych czynności prowadzących do otrzymania dowodu oraz tablic rejestracyjnych, które dostarczymy pod wskazany adres.
Zadzwoń teraz i zamów rejestracje pojazdu z dojazdem do klienta, Tel: 507 800 827
1. PROCEDURA REJESTRACJI POJAZDÓW SPROWADZONYCH W GDYNI
Etap 1.: Urząd celny w Gdyni ul Handlowa 40
Przygotowanie dokumentów i deklaracji AKC-U , złożenie w odpowiednim urzędzie celnym według danej rejonizacji klienta, odebranie decyzji.
Czynniki wpływające na opłatę akcyzy:
- wartość zakupionego pojazdu, którą winni jesteśmy zdeklarować na formularzu AKC-U zgodnej z zapisem w dowodzie zakupu (faktura, umowa, rachunek), UC ma prawo do weryfikacji podanej wartości samochodu (w przypadku gdyby cena była podejrzanie niska).
- aktualny kurs waluty w której dokonaliśmy zakupu pojazdu w dniu przekroczenia granicy (data którą wpisaliśmy w w/w formularzu AKC-U)
- pojemność silnika od której zależna jest procentowa wysokość akcyzy którą opłacimy Do 2000/cm^3 3,1% Wszystkie powyżej 18,6%
Uwaga: Należy pamiętać iż od momentu przekroczenia granicy mamy 14 dni na zgłoszenie się do Urzędu Celnego w przeciwnym wypadku Urząd celny ma prawo ukarać nas mandatem karnym.
Etap 2.: Wydział komunikacji w Gdyni
Po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z kompletem wymaganych załączników organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni (tzw. rejestracja z urzędu). Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu podlega wymianie na dowód rejestracyjny.
Dowód rejestracyjny i karta pojazdu jest produkowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. pwpw.pl – tu sprawdzisz czy Twój dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.
Szczegółową procedurę rejestracji pojazdów sprowadzonych znajdziesz na naszym blogu Sprawdź !
2. PROCEDURA REJESTRACJI POJAZDÓW NOWYCH W GDYNI
Wydział komunikacji w Gdyni
Po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z kompletem wymaganych załączników organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni (tzw. rejestracja z urzędu). Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu podlega wymianie na dowód rejestracyjny. Dowód rejestracyjny i karta pojazdu jest produkowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. pwpw.pl – tu sprawdzisz czy Twój dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.
3. PROCEDURA REJESTRACJI POJAZDÓW UŻYWANYCH ZAKUPIONYCH W POLSCE
Wydział komunikacji w Gdyni
Po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z kompletem wymaganych załączników organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni (tzw. rejestracja z urzędu). Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu podlega wymianie na dowód rejestracyjny. Dowód rejestracyjny jest produkowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. pwpw.pl – tu sprawdzisz czy Twój dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.
4. POZOSTAŁE CZYNNOŚCI REJESTRACYJNE
- WTÓRNIKI
- TABLICE REJESTRACYJNE po zaginięciu podczas jazdy lub zniszczeniu
- DOWÓD REJESTRACYJNY LUB KARTA POJAZDU po zgubieniu, kradzieży, zniszczeniu;
- NAKLEJKA NA SZYBĘ po jej zniszczeniu lub wymianie szyby,
- POLICJA – odbiór dowodu po zatrzymanego przez Policje po kolizji drogowej,
- SPRZEDAŻ – zgłoszenie sprzedaży po sprzedaży pojazdu innej osobie /firmie,
- VAT – wpis adnotacji VAT do dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu przy samochodach mających takie uprawnienia do odpisu VAT (van, furgon, pick up, specjalny),
- HAK – wpisanie adnotacji HAK po jego montażu na pojeździe,
- GAZ – wpisanie adnotacji GAZ po montażu instalacji gazowych do samochodu – LPG,
- TAXI – wpisanie TAXI dla taksówkarzy używających swoich samochodów do celów zarobkowych,
- INNE – wszelkie inne czynności związane z eksploatacją samochodu osobowego, ciężarowego, specjalnego, kempingowy, motoroweru, motocykla, quada, przyczepy