Historia firmy

Historia naszej działalności sięga roku 2000, kiedy to po zakończeniu szkoły średniej szukając pracy na czas wakacji podjąłem współpracę z firmą leasingową na stanowisku specjalisty do spraw rejestracji pojazdów.
Spędzając czas w urzędowych kolejkach zauważyłem, iż ludzie aby zarejestrować pojazd muszą przesiadywać wiele godzin w Wydziale Komunikacji, co powodowało u Nich dużą irytację, a przypomnę, że w tamtych czasach aby zarejestrować pojazd trzeba było około 3 nad ranem zajmować kolejkę po bilety numerowe :). Ludzie zauważając mnie codziennie przy “okienku” w Urzędzie przychodzili, zadawali pytania, czy jest możliwość, abym zarejestrował pojazd w ich imieniu! Wtedy to zauważyłem pewne możliwości na rynku, jeśli chodzi o obsługę również osoby prywatne, które cenią swój czas, a dla których wizyta w Urzędzie to zło konieczne 🙂
Postanowiłem więc zacząć działalność pod nazwą “BRAD”, i obsługiwać również osoby fizyczne. Na początku pozyskiwałem klientów z polecenia, co było moim głównym i jedynym sposobem na marketing. Najczęściej umawiałem się z ludźmi na przekazanie dokumentów w lokalnym barze w budynku Urzędu, gdyż jeszcze budżet się nie “spinał”, aby wynająć lokal biurowy.

Rok 2004 kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej i otworzyły się granice na import samochodów, pojawiły się nowe możliwości obsługi pojazdów sprowadzonych z zagranicy, co z czasem stało się naszą specjalizacją i trwa do dnia dzisiejszego. Jako że w tamtych latach aby zarejestrować pojazd sprowadzony z zagranicy trzeba było tłumaczyć dowody rejestracyjne z zagranicy, co z kolei dało możliwości do poszerzenia działalności w zakresie tłumaczeń dokumentów, tu już niezbędne było wynajęcie biura i zatrudnienie dodatkowego personelu. Widząc, że jest zapotrzebowanie na nasze usługi postanowiliśmy otworzyć kolejny oddział w Gdyni, który to został zamknięty, gdy przyszedł światowy kryzys w 2008 roku. Biuro w Gdańsku miało się dobrze i przyciągało coraz większą ilość klientów, co ciekawe, cały czas nasze jedyne źródło reklamy to “poczta pantoflowa”.

W 2008 roku nadszedł również czas na założenie strony internetowej i pokazanie się większej “publiczności”. Strona www przynosiła zamierzone efekty, a klientów nie brakowało.
Z roku na rok pomagaliśmy coraz większej ilości zarówno firm, jak i osobom prywatnym.

W 2016 roku zmieniliśmy formę prowadzenia działalności z JDG na SP. Z. O.O. oraz poszerzyliśmy ofertę o UBEZPIECZENIA pojazdów, dzięki temu w jednym miejscu klient mógł załatwić wszystkie formalności związane ze sprowadzonym pojazdem z zagranicy, jak i zakupionym w Polsce, “od A do Z”. Usługa przynosi zamierzony cel, więc postanowiliśmy otworzyć kolejne oddziały w Pruszczu Gdańskim oraz Żukowie.
Na dzień dzisiejszy razem z naszym zespołem obsługujemy rejestracje pojazdów na terenie całego województwa pomorskiego, a kto wie, może pewnego dnia poszerzymy nasz horyzont o cały Kraj:) czego sobie i wszystkim klientom życzę 🙂

z wyrazami szacunku, Łukasz Bąkowski – właściciel.

Oceń stronę
keyboard_arrow_up