Bezpośrednia likwidacja szkód (BLS)

Skutecznie i profesjonalnie – bezpośrednia likwidacja szkód w Gdańsku

Likwidacja szkód to proces powstający po kolizji drogowej, w której samochód ulega uszkodzeniu. Wówczas agencja ubezpieczeniowa szacuje powstałe szkody, co ostatecznie zmierza do wypłaty adekwatnego do nich odszkodowania. Bada się w tym zakresie: przyczyny wypadku, jego rozmiary oraz odpowiedzialność osób, które do niego doprowadziły. I w tych właśnie zakresach, a dokładnie – w bezpośredniej likwidacji szkody (BLS) pomaga nasza firma w Gdańsku, jest to jednak proces odmienny od tradycyjnego.

Ograniczenia przy BLSBLS - bezpośrednia likwidacja szkód Gdańsk

W przypadku gdy byliśmy poszkodowani w kolizji drogowej, dotychczas oczekiwaliśmy na szacowanie rozmiaru szkody przez towarzystwo, w którym był ubezpieczony sprawca kolizji. Bezpośrednia likwidacja szkód przebiega inaczej. Szkodę wycenia nasz ubezpieczyciel i to on wypłaca odszkodowanie. Jest to rozwiązanie od wielu lat funkcjonujące na zachodzie Europy i bardzo wygodne dla klientów. Następnie, dla naszej wygody, nasz ubezpieczyciel dochodzi zwrotu od firmy, w której ubezpieczony był sprawca szkody.

Natomiast względem formy rozliczenia nic się tutaj nie zmienia. W dalszym ciągu klient może wybrać formę bezgotówkową (naprawę) lub gotówkową. Samochód może być zatem naprawiony w zaufanym lub zalecanym przez ubezpieczyciela warsztacie. Istnieją jednak okoliczności, które uniemożliwiają BLS, a należą do nich:

  • tak zwane szkody osobowe,
  • wszystkie szkody, które wystąpiły poza granicami kraju,
  • szkody przekraczające wartość 30 000 zł,
  • oraz kolizje drogowe, w których brało udział więcej samochodów, niż tylko dwa.

Dzięki temu, że obecnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe świadczą opisywaną usługę, pozostaje zorientowanie się względem pozostałych warunków, które nierzadko znane są jedynie specjalistom stale obserwującym rynek i wysokości odszkodowań świadczonych przez odrębne podmioty.

Gdańsk i bezpośrednia likwidacja szkód – łatwo i wygodnie

I w tym zakresie pomagamy właśnie my – BRAD z Gdańska, w bezpośredniej likwidacji szkód od strony wyboru odpowiedniego ubezpieczyciela. Wyszukujemy najlepsze towarzystwo ubezpieczeń, by ułatwić Ci ewentualny zwrot kosztów we własnej firmie, a pomoc ta dotyczy wiedzy, jaką mamy na temat rozpiętości przyznawanych odszkodowań, a są one, co oczywiste, różne. Doradzimy i pomożemy w wyborze ubezpieczyciela, który wypłaca odszkodowania najszybciej oraz nie pozostawia wątpliwości co do wysokości rekompensat wynikających z tytułu kolizji drogowych.

Oceń stronę
keyboard_arrow_up