Jak to działa

Zapoznaj się jak przebiega krok po kroku kompleksowa rejestracja pojazdu w naszym biurze.

CASE STUDIES:

Pan Maciej, Klient lat 32 sprowadził samochód  marki Volkswagen Passat bezpośrednio z Niemiec.

Proces rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy (UE) :

Krok 1:

Kontakt z naszym biurem telefonicznie (507 800 827 lub 586 924 879) bądź e-mail : biuro@rejestracjapojazdu.pl

W trakcie rozmowy ustalamy czy pojazd może bez problemu przejść badanie techniczne na stacji diagnostycznej.

a) sytuacja gdzie pojazdem przeszedł pozytywne badanie techniczne
Po dokonaniu badania technicznego pojazdu klient uzyskuje zaświadczenie ze stacji diagnostycznej, ( przeważnie są to dwie kartki papieru A4) które będzie nam niezbędne do sfinalizowania rejestracji pojazdu.
b) sytuacja kiedy nie ma możliwości wizyty na stacji diagnostycznej np. z powodu braku tablic rejestracyjnych
W tym przypadku dokonujemy dla klienta rejestracji czasowej na 30 dni (tablice czerwone) dzięki której klient bez problemu przemieścić pojazd na stację diagnostyczną i wykona badanie techniczne pojazdu.

Krok 2:

Umawiamy się na przekazanie dokumentacji.
Jako, że Urzędy pracują na oryginalnych dokumentach niezbędne do rozpoczęcia procedury będzie ich przekazanie do naszego biura.

W tym celu trzeba przygotować :

a) dowód rejestracyjny ( w zależności o kraju z jakiego pojazd został sprowadzony dowód rejestracyjny składa się z jednej lub dwóch części)
b) Dowód własności ( np: umowa kupna , faktura , umowa darowizny)
c) Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym
d) Tablice rejestracyjne (jeżeli były wydane)

w/w dokumentacja może zostać dostarczona do biura osobiście przez właściciela bądź można zamówić usługę z odbiorem dokumentacji w wyznaczonym miejscu przez klienta.

Podczas przekazania dokumentacji podpisują Państwo pełnomocnictwo, które jest niezbędne do reprezentowania przed organami administracji publicznej.

Uwaga !!!
Przy przekazaniu dokumentacji wydajemy Państwu „protokół przekazania dokumentacji” stanowiący prawnie zawartą umowę . Dzięki temu można mieć pewność , że dokumenty są bezpieczne oraz wszystko będzie przebiegało rzetelnie i zgodnie z prawem.

Krok 3:

Organizujemy tłumaczenie dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu.
Wieloletnia współpraca z tłumaczami przysięgłymi powoduje, iż gotowe dokumenty odbieramy w trybie natychmiastowym co daje nam możliwość szybkiej finalizacji zlecenia.

Krok 4:

Opłacamy podatek akcyzowy
W celu zapłaty bądź zwolnienia z zapłaty (np: w przypadku mienia przesiedlenia bądź samochodu elektrycznego) podatku akcyzowego składamy do Urzędu Celno -Skarbowego zgodnie z właściwością miejscową klienta deklarację AKCU , w której następuje wyliczenie podatku akcyzowego zależnego od paru czynników:

a) średnio rynkowa wartość pojazdu , która jest ustalana przez Urzędnika na podstawie katalogów info – ekspert
b) pojemności silnika :

  • powyżej pojemności 2000 cm3 = 18.6%
  • do pojemności 2000 cm3 – hybryda = 1.6%
  • powyżej pojemności 2000 cm3 – hybryda = 9.3 %
  • do pojemności 2000 cm3 – hybryda typu plug in = zwolnione z akcyzy
  • samochody elektryczne = zwolnione z akcyzy

Po złożeniu deklaracji AKCU i wyliczeniu należnego podatku dokonujemy opłaty akcyzy a następnie otrzymujemy „zaświadczenie o zapłacie podatku akcyzowego”, które będzie konieczne do przedstawienia podczas rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji.

Krok 5:

Rejestrujemy samochód
Po skompletowaniu dokumentacji ( dowód rejestracyjny , umowa kupna, tłumaczenie dokumentów , zaświadczenie o zapłacie podatku akcyzowego, oświadczenie o braku tablic rejestracyjnych bądź tablice rejestracyjne – (jeśli były wydane zagranicą) składamy wniosek o rejestrację pojazdu w Wydziale Komunikacji zgodnie z właściwością miejscową klienta.

Krok 6:

Odbieramy tablice rejestracyjne
Prawidłowo skompletowane dokumenty powodują , że odbieramy gotowe tablice rejestracyjne , pozwolenie czasowe, nalepkę na szybę w dniu złożenia wniosku do Urzędu .

Krok 7:

Przedstawienie oferty ubezpieczenia pojazdu
Po dokonaniu kalkulacji składki ubezpieczeniowej, której wysokość zależy od wielu czynników , składamy propozycję cenową dla klienta zazwyczaj telefonicznie , przy czym ubezpieczenie za pośrednictwem naszego biura nie jest konieczne . Zawsze warto porównać ceny u swojego agenta i wybrać korzystniejszą ofertę.

Krok 8:

Kontakt z klientem w celu przekazania kompletu tablic rejestracyjnych
W dniu tuż po rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji , kontaktujemy się z Państwem w celu umówienia się na przekazanie kompletnej dokumentacji wraz z tablicami rejestracyjnymi.

Krok 9:

Gwarancja satysfakcji
Jeśli nie będą Państwo zadowoleni z wykonanej usługi i w jednym zdaniu to uzasadnią zwracamy koszt naszej usługi. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają Państwo pewność obsługi na najwyższym poziomie a my ewentualne uwagi aby jeszcze bardziej udoskonalić naszą pracę.

5/5 - (1 vote)
keyboard_arrow_up