Rejestracja pojazdów Gdańsk – samochody sprowadzone i krajowe

KOMPLEKSOWA REJESTRACJA POJAZDÓW SPROWADZONYCH I KRAJOWYCH ZA KLIENTA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM. – ZADZWOŃ 507 800 827 PRZYJEDZIEMY !

Nasze wsparcie w rejestracji samochodów polega na dokonaniu wszelkich niezbędnych czynności prowadzących do otrzymania dowodu oraz tablic rejestracyjnych, które dostarczymy pod wskazany adres.

Zadzwoń teraz i zamów rejestracje samochodu z dojazdem do klienta, tel: 507 800 827

1. Procedura rejestracji pojazdów sprowadzonych w Starogardzie Gdańskim

Etap 1.: Urząd celny w Gdańsku ul. Opłotki 1 lub odział w Tczewie.

Przygotowanie dokumentów i deklaracji AKC-U , złożenie w odpowiednim urzędzie celnym według danej rejonizacji klienta, odebranie decyzji.

Czynniki wpływające na opłatę akcyzy:

    • wartość zakupionego pojazdu, którą winni jesteśmy zdeklarować na formularzu AKC-U zgodnej z zapisem w dowodzie zakupu (faktura, umowa, rachunek), UC ma prawo do weryfikacji podanej wartości samochodu (w przypadku gdyby cena była podejrzanie niska).
    • aktualny kurs waluty w której dokonaliśmy zakupu pojazdu w dniu przekroczenia granicy (data którą wpisaliśmy w w/w formularzu AKC-U)
    • pojemność silnika od której zależna jest procentowa wysokość akcyzy którą opłacimy do 2000/cm^3: 3,1%, wszystkie powyżej 18,6%

Uwaga: Należy pamiętać iż od momentu przekroczenia granicy mamy 14 dni na zgłoszenie się do Urzędu Celnego w przeciwnym wypadku Urząd celny ma prawo ukarać nas mandatem karnym.

Etap 2.: Wydział komunikacji w Starogardzie Gdańskim.

Po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z kompletem wymaganych załączników organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni (tzw. rejestracja z urzędu). Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu podlega wymianie na dowód rejestracyjny.
Dowód rejestracyjny i karta pojazdu jest produkowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. pwpw.pl – tu sprawdzisz czy Twój dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.

2. Procedura rejestracji pojazdów nowych w Starogardzie Gdańskim

Wydział komunikacji w Starogardzie Gdańskim

Po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z kompletem wymaganych załączników organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni (tzw. rejestracja z urzędu). Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu podlega wymianie na dowód rejestracyjny. Dowód rejestracyjny i karta pojazdu jest produkowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. pwpw.pl – tu sprawdzisz czy Twój dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.

3. Procedura rejestracji pojazdów używanych zakupionych w Polsce

Wydział komunikacji w Starogardzie Gdańskim

Po złożeniu wniosku o rejestrację wraz z kompletem wymaganych załączników organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni (tzw. rejestracja z urzędu). Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu podlega wymianie na dowód rejestracyjny. Dowód rejestracyjny jest produkowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. pwpw.pl – tu sprawdzisz czy Twój dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.

4. Pozostałe czynności rejestracyjne

    • WTÓRNIKI
    • TABLICE REJESTRACYJNE po zaginięciu podczas jazdy lub zniszczeniu
    • DOWÓD REJESTRACYJNY LUB KARTA POJAZDU po zgubieniu, kradzieży, zniszczeniu;
    • NAKLEJKA NA SZYBĘ po jej zniszczeniu lub wymianie szyby,
    • POLICJA – odbiór dowodu po zatrzymanego przez Policje po kolizji drogowej,
    • SPRZEDAŻ – zgłoszenie sprzedaży po sprzedaży pojazdu innej osobie /firmie,
    • VAT – wpis adnotacji VAT do dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu przy samochodach mających takie uprawnienia do odpisu VAT (van, furgon, pick up, specjalny),
    • HAK – wpisanie adnotacji HAK po jego montażu na pojeździe,
    • GAZ – wpisanie adnotacji GAZ po montażu instalacji gazowych do samochodu – LPG,
    • TAXI – wpisanie TAXI dla taksówkarzy używających swoich samochodów do celów zarobkowych,
    • INNE – wszelkie inne czynności związane z eksploatacją samochodu osobowego, ciężarowego, specjalnego, kempingowy, motoroweru, motocykla, quada, przyczepy