Zarejestrowanie auta kupionego za granicą Gdańsk

Rejestracja samochodu z zagranicy – o czym należy pamiętać korzystając z usług firm zewnętrznych?

Proces rejestracji samochodu z zagranicy przebiega wieloetapowo, dlatego powierzając wszystkie te czasochłonne działania wybranemu usługodawcy zaoszczędzisz czas i będziesz mieć pewność, że każdy etap przebiegł prawidłowo. Jest to udogodnienie zwłaszcza ze względu na godziny pracy urzędów, gdy nie pokrywają się one z godzinami Twojej dyspozycyjności. Wystarczy wtedy przekazać komplet niezbędnych dokumentów i czekać na nowy dowód rejestracyjny oraz stałe tablice rejestracyjne, niezbędne do prowadzenia auta zgodnie z prawem.

Specjaliści na rynku, czyli powierz rejestrację samochodu z zagranicy profesjonalistom

Sprowadzenie pojazdu do Polski możesz zorganizować samodzielnie lub skorzystać z pomocy pośredników, natomiast już w momencie zakupu rozpoczną się kwestie formalne, których kontynuacja nastąpi w rodzimym Urzędzie Celnym, a następnie we właściwym dla miejsca Twojego zameldowania Wydziale Komunikacji. Procedury te są niezbędne do rejestracji samochodu z zagranicy, a ich przebieg regulują odpowiednie ustawy. Samej rejestracji dotyczy między innymi art. 73 ust. 1 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, w którym mowa o wydaniu przez właściwego starostę:

  • – dowodu rejestracyjnego,
  • – zalegalizowanych tablic rejestracyjnych,
  • – nalepki kontrolnej, jeżeli jest wymagana.

Pierwsza wizyta w Wydziale Komunikacji dotyczy zgłoszenia auta, natomiast odbiór powyższych odbywa się podczas drugiej wizyty, finalizującej wcześniejsze działania. W międzyczasie należy uregulować kwestie związane przede wszystkim z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, niezbędnym do otrzymania stałego dowodu rejestracyjnego oraz stałych tablic w miejsce tymczasowych.

Wybierając firmę, która w Twoim imieniu dopełni formalności, warto zwrócić uwagę na jej:

  • – doświadczenie – kilka/kilkanaście i więcej lat w branży oznacza świadomość rynku, umiejętność dostosowania warunków współpracy do potrzeb Klienta oraz efektywność na każdym etapie tej współpracy,
  • – rzetelność – staranne kompletowanie wszelkich niezbędnych dokumentów w oryginale oraz kserokopii w celu przedłożenia ich we właściwym urzędzie, aby do minimum skrócić czas trwania poszczególnych procedur,
  • – wszechstronność działań – usługi obejmujące zarówno samą rejestrację pojazdów nowych oraz używanych, jak też fachową pomoc i doradztwo w kwestii sprowadzania aut, tłumaczeń dokumentów przewozowych oraz umów,
  • – dodatkową obsługę – istotny jest przede wszystkim regularny kontakt telefoniczny lub mailowy podczas trwania poszczególnych działań, gdy możesz zapytać o wszelkie kwestie związane ze współpracą i wyjaśnić ewentualne wątpliwości,
  • – dodatkowe usługi – warto tutaj ponownie wspomnieć ubezpieczenie OC i AC pojazdów, ponieważ wraz z procesem rejestracji kwestia ta, zwłaszcza obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, stanowi dopełnienie rejestracji auta.

Tłumaczenia przysięgłe oraz wizyty w urzędach to kwestie, które najczęściej i najchętniej zlecane są osobom trzecim w związku z rejestrowaniem pojazdów zagranicznych w Polsce. Nieustanny rozwój tego sektora usług pozwoli Ci wybrać usługodawcę na miarę oczekiwań.

Komplet dokumentów oraz niezbędne opłaty związane z rejestracją samochodu z zagranicy

W przypadku rejestracji samochodu z zagranicy należy w Urzędzie Celnym oraz Wydziale Komunikacji przedłożyć niezbędne dokumenty, a także uiścić opłaty, które są wymagane za wydanie poszczególnych zaświadczeń w pierwszej instytucji, a w drugiej – zaświadczeń oraz dowodu rejestracyjnego, tablic i ewentualnie nalepki kontrolnej.

Dokumenty do rejestracji pojazdu

Do wniosku o czasową rejestrację pojazdu dołączany jest dowód zakupu (umowa, faktura VAT lub inny), potwierdzenie opłacenia akcyzy dla pojazdów z krajów UE (dotyczy ona aut osobowych oraz czterokołowców typu quad), dokument potwierdzający przejście odprawy celnej dla aut spoza Unii Europejskiej. Potrzebny jest także dotychczasowy dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne lub ich wtórniki albo stosowne oświadczenie o braku powyższych, a także dowody wszelkich opłat.

Korzystając z usług firmy specjalizującej się w dziedzinie rejestracji pojazdów zagranicznych i zapewniającej wszechstronne działania, możesz ograniczyć swoje zaangażowanie do wyboru auta oraz odebrania kompletu dokumentów, dla większej wygody także pod wskazanym przez Ciebie adresem.

Fachowcy do spraw rejestracji pojazdów z zagranicy w Gdańsku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów nieustannie doskonalimy nasze propozycje dotyczące rejestracji pojazdów z zagranicy. W Gdańsku znajduje się nasze biuro, natomiast inne miasta również obejmujemy swoim zasięgiem. Szukając zatem solidnego usługodawcy zapoznaj się z naszą propozycją, którą zoptymalizujemy pod kątem Twoich potrzeb.