Badania techniczne pojazdu

Zarezerwuj wizytę rejestracji pojazdu przez Internet lub telefon: 48 507 800 827

Badania techniczne pojazdówOkresowe badania techniczne pojazdu, czyli tak zwany przegląd, proponujemy jako osobną usługę lub łącznie z rejestracją pojazdu. Zwłaszcza w przypadku sprowadzenia samochodu z zagranicy konieczny może być przegląd wykonany w Polsce, natomiast bez względu na okoliczności warto zwrócić się do nas, aby skorzystać z fachowej obsługi i pomocy.

Zasadność badań technicznych pojazdu w stacji diagnostycznej

Do wykonywania badań technicznych pojazdu upoważnione są stacje kontroli, posiadające odpowiednie uprawnienia i poświadczenie wydane przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. Stacja kontroli pojazdów, w której przeprowadzane są przeglądy techniczne aut naszych Klientów jest wyposażona w profesjonalny sprzęt diagnostyczny, a pracownicy sprawnie i fachowo przeprowadzają wszystkie testy.

Podczas takiej wizyty następuje:

  • sprawdzenie sprawności technicznej pojazdu – dotyczy to między innymi układu hamulcowego, zbieżności kół, prawidłowego działania kierunkowskazów oraz innych istotnych dla prawidłowego i bezpiecznego użytkowania auta,
  • wykrycie usterek – w przypadku wykrytych nieprawidłowości i negatywnej decyzji diagnosty, kierowca otrzymuje specjalne zaświadczenie, na mocy którego w ciągu 14 dni auto powinno zostać poddane naprawie, aby przejść pozytywnie kolejny przegląd,
  • sprawdzenie legalności pojazdu – ma to znaczenie zarówno w przypadku samochodów zakupionych w kraju, jak i za granicą; legalność pojazdu jest również potwierdzana w stacji diagnostycznej przy okazji przeglądu,
  • wpisanie do elektronicznej bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów – istotne w przypadku nowych aut; zapisany przebieg pojazdu z dnia badania technicznego jest dostępny do wglądu przy kolejnych wizytach kontrolnych lub indywidualnie na życzenie upoważnionych organów.

Przegląd przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi regulacjami i zachowaniem niezbędnej dokładności pozwala wywiązać się z kwestii formalnych, a przede wszystkim potwierdzić sprawność auta lub wykryć wszelkie usterki, które wymagają naprawy.

Upoważniona stacja kontroli – opcje wykonania badań technicznych

Proponowana przez nas usługa dotyczy zarówno sytuacji standardowych, jak również mniej typowych. Standardem są badania okresowe, w przypadku aut starszych niż 5-letnie wykonywane są co roku, z pojazdem można stawić się również na badaniach dodatkowych, które zleci policjant podczas kontroli drogowej, gdy stan techniczny auta widocznie odbiega od obowiązujących norm.

Przeprowadzane są również badania zgodności z warunkami technicznymi pojazdu. Procedura taka dotyczy pojazdów zabytkowych, w których raz przeprowadzone badania techniczne pojazdu uprawniają bezterminowo do korzystania z takiego pojazdu, zarówno w celach prywatnych, jak i w ramach prowadzonej działalności.

Badania techniczne pojazdu w dowolnie wybranym mieście

Obowiązek wykonywania badań technicznych pojazdu nie obejmuje kwestii związanych z lokalizacją stacji diagnostycznej, dlatego naszą propozycję kierujemy do kierowców zarówno z województwa pomorskiego i jego okolic, jak również z całego kraju. Podczas dowolnego wyjazdu lub delegacji można zatem dodatkowo poddać auto przeglądowi w profesjonalnej stacji kontroli. Zapraszamy do kontaktu.

Oceń stronę
keyboard_arrow_up