Kluczyki od rejestrowanego pojazdu Gdańsk

Jak zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie?!

Spis treści


Czy można zarejestrować pojazd z kierownicą po prawej stronie?! Otóż w świetle prawa polskiego(teoretycznie) na dzień dzisiejszy t/j 03.2013 nie ma takiej możliwości, ale… No właśnie przytoczę pewną ciekawostkę, z którą mieliśmy do czynienia w praktyce rejestrując pojazd dla naszego klienta z kierownicą po prawej stronie.

Klient zakupił pojazd (AUDI A4), który wcześniej znalazł w ogłoszeniu na niemieckiej stronie internetowej, był to samochód z kierownicą po prawej stronie, zarejestrowany już na terenie Niemiec (zgodnie z przepisami niemieckimi nie ma przeciw wskazań do rejestracji pojazdów z kierownicą po prawej stronie), posiadał dowód rejestracyjny cz I oraz cz II. W dowodzie rejestracyjnym widniało aktualne badanie techniczne pojazdu, co wykluczało wizytę na polskiej stacji diagnostycznej.

Po przyjęciu zlecenia i przetłumaczeniu dowodów rejestracyjnych na język polski z treści nic nie wskazywało, że jest to samochód z kierownicą po prawej stronie.Tak więc z zarejestrowaniem tego pojazdu w Polsce nie było problemu gdyż urząd pracuje tylko i wyłącznie na dokumentach.

Pojazdem takim będzie można poruszać się do póki do póty nie wygaśnie ważność badania technicznego.

Reasumując ten przypadek, można stwierdzić, iż w szczególnych przypadkach rejestracja samochodu z kierownicą po prawej stronie jest możliwa w Polsce !!! 🙂


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie dokumenty są wymagane do rejestracji samochodu z kierownicą po prawej stronie?

Aby zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie, potrzebujesz dowodu rejestracyjnego, dowodu zakupu pojazdu, dowodu tożsamości, dokumentu potwierdzającego badanie techniczne, oraz ubezpieczenia OC.

Czy można zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie w Polsce?

Tak, można zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie w Polsce, ale musisz spełnić określone warunki, takie jak dostosowanie pojazdu do wymogów technicznych obowiązujących w kraju.

Jakie są koszty rejestracji samochodu z kierownicą po prawej stronie?

Koszty rejestracji obejmują opłaty administracyjne, koszt badania technicznego oraz ewentualne koszty adaptacji pojazdu do przepisów polskich. Dokładne kwoty mogą się różnić w zależności od urzędu i rodzaju pojazdu.

Jak długo trwa proces rejestracji samochodu z kierownicą po prawej stronie?

Proces rejestracji może trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od kompletności dokumentów oraz terminów dostępnych w urzędzie komunikacyjnym.

Czy muszę przeprowadzić dodatkowe badania techniczne dla samochodu z kierownicą po prawej stronie?

Tak, samochód z kierownicą po prawej stronie musi przejść dodatkowe badania techniczne, aby potwierdzić, że jest zgodny z polskimi przepisami drogowymi i bezpieczny w użytkowaniu.

Oceń stronę

Ostatnie wpisy

zmiany w rejestracji pojazdów

ISTOTNE ZMIANY W REJESTRACJI POJAZDÓW OD STYCZNIA 2024 ROKU

Pojazd sprowadzony z Holandii

Polskie Tablice, Holenderski Samochód: Jak Sprowadzić i Zarejestrować Pojazd z Holandii

Zmiany dotyczące rejestracji samochodów

Zmiany dotyczące rejestracji samochodów w 2024 roku

kolory tablic rejestracyjnych

Co oznaczają kolory tablic rejestracyjnych?

Rejestracja auta starego Gdańsk

Rejestracja samochodu bez wychodzenia z domu

keyboard_arrow_up